Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Niedziela, 29 maja 2016r.
Imieniny:  Magdalena, Bogumiła, Teodozja, Urszula, Benita
 
A A A
13 lutego 2012 godz. 10:59

Są gotowe „podać łapę”

LUBIN. Są młode, pełne energii, chcą działać i pomagać. Szczególnie tym, którzy są zupełnie uzależnieni od naszej pomocy. Trzy lubinianki założyły fundację dla zwierząt „Podaj łapę” i ruszają ze zbiórką pieniędzy, by wybudować schronisko dla bezdomnych czworonogów.

– Pomysłów jest wiele, właśnie dostałyśmy pozwolenie od prezydenta na organizowanie zbiórek na terenie miasta, więc zabieramy się do roboty – opowiada technik weterynarii Angelika Janosik, prezes fundacji.

W szefowaniu fundacją Angelice Janosik pomagają dwie siostry: Maria i Izabela Sztompke. Pierwsza z nich jest wiceprezesem, a druga sekretarzem. – Na razie zaczęłyśmy od zbiórki w Liceum Salezjańskim. W szkołach chcemy też organizować prelekcje i pogadanki na temat zwierząt. Będziemy też rozmawiać z dyrekcją supermarketów, aby tam móc w któryś w weekendów zbierać pieniądze – zdradza prezes Janosik.

Szefowe fundacji szukają też wolontariuszy, którzy pomogą im w zbiórce pieniędzy oraz osób, które pomogą im stworzyć domy tymczasowe. – Czyli miejsca, gdzie choć przez jakiś czas, zwierzęta będą mogły liczyć na opiekę – dodają.

Osoby, które chciałyby przyczynić się do powstania w Lubinie schroniska dla bezdomnych zwierząt, mogą też pomóc poprzez dokonanie wpłat: Fundacja dla zwierząt „Podaj łapę”, KRS: 0000407451, nr konta bankowego: 54 1160 2202 0000 0002 0893 0848.

Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Przeszli w pochodzie dla życia i rodziny


„Każde życie jest bezcenne” – takie hasło przyświecało Marszowi dla Życia i Rodziny, który dziś przeszedł ulicami Lubina. Wz...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (8)
17 lutego 2012 godz. 10:42 - iwa
i jeszcze coś do dziewczyn
DZIEWCZYNY TAK TRZYMAJCIE, NIE DAJCIE SIĘ ZASZCZUĆ ANI MALUCZKIM LUDKOM, ANI CHYTRYM INSTYTUCJOM. POWOLUTKU, POWOLUTKU WSZYSCY DOBRZY LUDZIE DADZĄ RADĘ .POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZE JESZCZE TACY LUDZIE SA W NASZYM MIEŚCIE.
17 lutego 2012 godz. 10:38 - iwa
do srebro i zenona z grembocic
Piszecie aby tylko wywołać burzę na forum,pierdoły takie ze strach pomyśleć ze ktos tak naprawde moze myslec. Przejdź sie miernoto jedna z drugą do Animvetu na Słowiańską i zobacz jaką dziewczyny odwalają robotę zeby psiakom było lepiej. Głupie myślenie komunistycznego pokolenia: miasto da kase a fundacja nakupi sobie nowych aut,postawi nowe chałupy a psiaki bedą dalej cierpieć.Myślicie że ile miasto kasy wydaje na te psiaki?Ile kosztuje wywóz tych biednych stworzeń na drugi koniec Polski? Bo miasto nie ma własnego schroniska. XXI wiek a Lubin zostaje dalej jak za króla Cwieczka.To właśnie takie instytucje są wizytówką miasta a nie wyremontowane starostwo i klika na fotelikach. Małe ludziki jesteście małej wiary.Te dziewczyny mają tyle serca i dobrej woli że wystarczy i za wasze złe życzenia
13 lutego 2012 godz. 15:50 - Irka z Małomic
????
Budować schroniska dla bezdomnych,ludziom prosty robotę dać!
13 lutego 2012 godz. 15:42 - srebro :)
Złoty interes
Trzy Panie postanowiły zrobić złoty interes i wcale się z nim nie ukrywają, hahahaa dobro zwierząt, myślałby kto.
13 lutego 2012 godz. 12:46 - HALINA50
POPIERAM
BRAWO!!! Pani Angeliko GRATULUJE! bede wspierała na każdym kroku.Nasze władze mam nadzieję,że beda zaszczyceni ,ze maja tak młodą ambitną dziewczynę.Tak myślę że nasze społeczeństwo pokaże na co nas stać,że będziemy dumni z takiej postawy Pani Angeliki,Jest w Pani dużo ciepła,i powołania do zawodu i niesienia pomocy.GRATULUJE...Więc LUBINIANIE :))) mam nadzieję,że nie pozostaniemy obojętni Zyczę Pani i NAM POWODZENIA POZDRAWIAM
13 lutego 2012 godz. 12:26 - zenon_z_grembocic
@noname
A myślisz, że od kogo będą brały kasę na utrzymanie schroniska?
13 lutego 2012 godz. 12:22 -
Brawo!!
Brawo!! zróbcie wstyd władzom miasta, które powinny tym się zająć.
13 lutego 2012 godz. 12:00 - Wiki
Gratuluję pomysłu
Wielkie serca i bardzo dobry pomysł, życzę wytrwałości . Kto miał lub ma psa czy inne zwierzę wie jaką bezineresowną miłością nas obdarowują.

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących