Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Środa, 25 maja 2016r.
Imieniny:  Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
 
A A A
23 stycznia 2012 godz. 08:41

Prezydent planuje kupić akcje KGHM

LUBIN. Robert Raczyński zamierza kupić akcje KGHM. Jednak nie jako osoba prywatna, ale prezydent Lubina. – W ten sposób prezydent będzie mógł  działać jako akcjonariusz przeciw rządowym planom opodatkowania Polskiej Miedzi – tłumaczy Krzysztof Maj, rzecznik włodarza.

Prezydent przygotował już projekt uchwały, w której zwróci się do rady o upoważnienie go do zakupu akcji. Sprawa prawdopodobnie będzie omawiana na najbliższej sesji rajców.

- Sprawa jest poważna, bo - jak tłumaczył na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady powiatu prezydent – wprowadzenie podatku od wydobycia w KGHM, to poważne zagrożenie dla funkcjonowania spółki, ale też dla całego regionu – tłumaczy rzecznik. – Na razie prezydent może tylko apelować do parlamentarzystów, by nie głosowali za wprowadzeniem tego podatku. Kiedy będzie już akcjonariuszem, będzie mógł działać – dodaje Krzysztof Maj.

Na razie nie wiadomo czy chodzi o zakup jednej symbolicznej akcji Polskiej Miedzi czy o konkretną liczbę. Robert Raczyński nie ukrywa za to, że jeśli sprzeciw całego regionu nie przyniesie rezultatu i Sejm przyjmie ustawę, złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że podobną deklarację na ostatniej konferencji prasowej złożył też poseł SLD i szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Ryszard Zbrzyzny. Protestuje też związkowa Solidarność, która od dziś rozpoczęła pogotowie strajkowe.

Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Chrzest Mieszka I w lubińskim parku


Najpierw zaślubiny, a potem chrzest Mieszka I można było zobaczyć dziś w parku Wrocławskim. Inscenizację przygotowali uczniowie Z...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (30)
24 stycznia 2012 godz. 11:51 - Dagome
Franz1
Z jednych i drugich można się pośmiać,a swoje wnioski wyciągać jak komu tam pasuje.
24 stycznia 2012 godz. 09:31 - Zvera
Franz1
Zgadzam się z Tobą. Tak bezczelnej ekipy rządzącej Lubinem jak obecna, nigdy nie było. Te rządy przerosły ich możliwości intelektualne.
24 stycznia 2012 godz. 08:50 - Franz1
Do Dagome
Ciężko to się nie śmiać z zagrywek piarowskich ekipy RR. Przypomina mi to lans Rutkowskiego, który leciał do USA szukać "Snajpera". Żenada i obciach. A czy ktoś pamięta jeszcze pomysł pana wicestarostorzecznika złotoustego Krzysia, który sugerował wybudowanie w Lubinie toru Formuły 1? Masz rację - z nich się nie powinno śmieć. Powinniśmy płakać, że robią z mieszkańców idiotów i że sporo osób daje się na to nabrać...
24 stycznia 2012 godz. 08:39 - mieszkaniec
Drodzy internauci, kilka faktów o strefie w Legnicy
Drodzy internauci, kilka faktów o strefie w Legnicy, z której Raczyński sobie kpi: Legnicka strefa tak się rozrasta, że prezydent Legnicy namawia miejskich radnych do likwidacji lotniska ponieważ potrzebuje kolejnych 123 ha na inwestycje. Na strefie w Legnicy już działa 14 międzynarodowych firm, zatrudniając 3600 osób. Za unijne pieniądze utworzono dokumentację dróg i sieć uzbrojenia tych terenów, które powiększyły się o kolejne 20 ha. Niektóre z firm działające na terenie LSSE włączają się m.in. w odbudowę parku po huraganie (darowizna w wysokości 90 tys. zł), zakup sprzętu na plac zabaw w parku (firma Viessmann Technika Grzewcza), budowa osiedla mieszkaniowego dla kadry kierowniczej firmy Winkelmann, wyposażanie szkolnych pracowni nauki zawodu (200 tys. euro od firmy Winkelmann), propozycja praktyk dla uczniów w siedzibie firmy Viessmann i Haerter – Techniki Wytłaczania), wyposażanie pracowni komputerowej Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w nowoczesny sprzęt (firma TBMECA). Dziękuję za uwagę i dziękuję panu Raczyńskiego za olewanie inwestorów. Jak ZG Lubin padnie, to lubinianie będą musieli pracować na legnickiej lub polkowickiej strefie bo gdzie indziej?
24 stycznia 2012 godz. 07:35 - Maciuś Król
do Dagome
Pośmiać to się można z Twojego idola Roberta R. i jego żałosnych pomysłów. I żeby nie było. Nie jestem zwolennikiem Partii Obłudy.
24 stycznia 2012 godz. 02:33 - Dagome
Franz1
No to inaczej może.Dyndają mi te akcje czy je miasto kupi czy nie,a czekam na odzew Olszowiaka,z którego zawsze w takich sytuacjach można się pośmiać.Może być?
23 stycznia 2012 godz. 21:49 - Ereroplok
Pytam tylko pytam.
Panie Raczyński a gdzie strefa a gdzie nowe miejsca pracy ? Pytam jako przedstwiciel Nowego Lubina. Pytam ? Gdzie ? Pan z nas żartuje ? Marcin Radecki
23 stycznia 2012 godz. 21:47 - ZYRT
rzecznik i włodarz
Biorąc ich logikę na poważnie choć to trudne: za nasze pieniądze kupią 1 akcję KGHM i zbudują nam odkrywkę-takie kosmiczne marzenie włodarza, kupią 1 akcję LOTOS-u i benzynka w Lubinie po 3pln/litr, kupią 1 akcję TVN-u i w faktach nonstop show Robcia i spółki jacy to są debeściaki, a potem ....firmy europejskie , światowe i kosmos:)
23 stycznia 2012 godz. 20:40 - Zvera
do walnachate6
Raczyński jest lepszy, bo jego inwestor zatrudnia ponad 18 tysięcy ludzi :-) Pan Raczyński i jego ludzie kompromitują się już kolejny raz.
23 stycznia 2012 godz. 20:27 - walnachate6
Raczyński a co z inwestorami?
W Legnicy inwestorzy zatrudniają ponad 3,5 tys ludzi a ich inwestycje przekroczyły 15,5 mld zł, jednak dla Raczyńskiego jest to powód do żartów. Teraz Raczyński z tymi akcjami ośmiesza się tak samo jak z tym że Myrda miał być senatorem i spowodować że KGHM będzie więcej inwestował w regionie. Sam Myrda mógł tyle zdziałać ile jednak akcja Raczyńskiego w KGHM. Błazen i tyle ten Raczyński.
23 stycznia 2012 godz. 19:44 - Pawia
Czy to jakiś Prima Aprilis?
Bo wydaje mi się, że tak. Kto jest tak naiwny, że będzie miał na te sprawy w KGHMie wpływ kupując jakąś niewielką pulę akcji. Ponadto z pieniędzy wszystkich podatników z Lubina, również tych nie pracujących tam. Ha! Myślę, jednak że to przede wszystkim działanie pod publiczkę. Więc bron Boże marnotrawić pieniądze, które można wydać na coś sensowniejszego.
23 stycznia 2012 godz. 19:03 - Franz1
Do Dagome
Szczerze, to myślałem że jesteś inteligentniejszy. Przeważnie mam odmienne zdanie od Twojego, ale szanuję ludzi, którzy w dyskusjach używają argumentów a nie pyskówek. Ty naprawdę wierzysz, że jak Raczyński kupi 1 akcję, albo 1000 akcji, to będzie miał wpływ na cokolwiek? Zwykła zagrywka pod publikę, żeby przypomnieć, że ktoś taki jak Raczyński jeszcze istnieje i "chce dobrze". Sam się sobie dziwię, że jeszcze zaglądam na tą stronę i czytam tą beznadziejną propagandę dla idiotów. Ale jak zwykle - "ciemny lud to kupi"
23 stycznia 2012 godz. 15:48 - zezik9
niech każdy dobrze robi swoje .
Panie Bogusiu.Tak to prawda.Wycięto krowy,cukrownie,cementownie,polskie banki,browary i wiele innych.Ale uważam,że trzeba coś robić.Niż później żałować,że się niczego nie zrobiło.Czy to jest w porządku,aby dwa miliony młodych szukało chleba po świecie.Ja mam emeryturę i nie mam większych oczekiwań.Ale czy widział pan kiedyś strach w oczach małego dziecka.Czy mama lub tata wróci,albo kiedy wróci do domu...Niech rządzi i sam diabeł,aby ludzie mieli pracę i godziwe zarobki.Po prostu nie przeszkadzać....Pozdro.
23 stycznia 2012 godz. 15:40 - juz wyjechałam z lubina
hahahaha
buahahahahahahahaha, hahahahahahaha,hahahaha no to nawet kura by się zsikała ze smiechu na taki tekst no majowy przeszedł siebie a ponoć dna glupoty sięgnąć nie mozna buahahahahahahahahahahahah
23 stycznia 2012 godz. 15:39 - Lordbartezzos
Do Anonymous
Organizacja walcząca z władzą o wolność internetu. Wolę pisać złodzieje co zajumali mi konto i dane osobiste z Playstation network, ciekawe komu te dane sprzedaliście cwaniaki. Internet wam potrzebny tylko do hakowania.
23 stycznia 2012 godz. 14:54 - Boguś
;-)
Kolejne populistyczne hasło,już ekipa pokazała jaką ma smykałkę do biznesu : LSI.
23 stycznia 2012 godz. 14:02 - zezik9
Jestem za...
Ludzie trzeba coś robić.Panie prezydencie,niech pan kupuje te akcje.Ja i moje pokolenie może nic z tego nie będziemy mieli,bo nasz czas już mija..Ale nie zostawmy po sobie, aby następne pokolenie musiało migrować za chlebem.Bo przecież,gdzie chleb,tam nasza ojczyzna..Przeciwników zachęcam do wysłuchania piosenki pt.Skarby wyk Liber...Aby młodzi ludzie nie musieli tego o czy opowiada piosenka doświadczyć w przyszłości
23 stycznia 2012 godz. 12:58 - andrewsky
obejrzyjcie
www.youtube.com/watch?v=QKAH3Xj1bQc
23 stycznia 2012 godz. 12:24 - Anty-PO
Nie kasować to nie jest spam!
"Jesteśmy Anonimowi(Wolimy formę Anonymous, lepszy wydźwięk). Zdecentralizowanym, ruchem oporu, który pragnie przywrócić porządek w prawie i walczyć ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Jak My wiemy, prawidziwi terroryści znani pod nazwą "Rząd" kontynuują przejmowanie kontroli i wg. ich mniemania w końcu Zdominowania Internetu. Wierzą w to, że dla naszego "dobra" damy się zniewolić. Lecz jak dowiodła Ameryka, nie dojdzie do tego. Amerykanie zatrzymali wasze próby ocenzurowania i zniewolenia Internetu a my pójdziemy ich śladem. 19 Stycznia, podczas spotkania z NGOs, Polski rząd ogłosił,że podpisze bulwersującą "anty piracką" ustawę - "ACTA" 26 Stycznia. Kiedy rząd nazywa to wielkim sukcesem Polskiej prezydentury, MY, OBYWATELE sądzimy, iż jest to niedopuszczalne. ACTA wprowadzi nowe prawne sankcje zmuszające dostawców internetu do minitorowania i cenzurowania Internetowej komunikacji. Tworząc swoiste "spięcie" pomiędzy urzytkowinikami a dostawcami internetu, ACTA stała by się podstawowym wrogiem wolności wyrażania własnych opinii w internecie i kolejnym atakiem na wolność dzielenia się wszytkim w Internecie. Polski rząd wierzy, że może bezproblemowo i pomyślnie ukryć fakt podpisania tego zobowiązania, JEDNAK! Nic takiego nie będzie miało miejsca. Witamy w Operacji ANTI-ACTA. Namawiamy każdego, dla własnej wolności dla wolności Braci i Sióstr w Polsce, by dołączył do Naszej Operacji. Prosimy byście rozesłali wiadomość o ANTI-ACTA najdalej jak możecie, rozmawiali o niej, Prosili innych by robili to samo. Najważniejszym celem jest możliwe zdoycie i umieszczenie w "Sieci", tworząc tzw. przeciek informacji, zastrzeżonych rządowych informacji, wliczając w to e-maile i dokumenty (Oczywiście dotyczące ACTA). Głównymi celami ataków jednak, są strony rządowe i strony powiązanych z nim organizacji. Jeśli sprubóją ocenzurować nasz postęp, My będziemy wymazywać cenzurę potęgą ludzi. Od tego momentu do 26 Stycznia, będziemy atakować i zakłucać pracę stron Polskiego rządu, tworzyć przecieki dokumentów i e-maili. Pokarzemy Polskiemu rządowi,że NIE MOGĄ ocenzurować człowieka. Do Polskiego rządu: "To jest wasza ostatnia szansa...Odrzućcie ACTA lub stawcie czoła konsekwencjom. OPERACJA ANTI-ACTA
23 stycznia 2012 godz. 11:13 - crixos
Co za ściema..
pozoracyjne działania.. ot, co do perfekcji opanowała grupka Raczka. Aha.. i zadłużenie miasta do granic możliwości..
23 stycznia 2012 godz. 11:09 - lubiniak221
akcje
Wiecie dlaczego Raczyński nie może sam decydować o losach KGHM-u? Bo prawo jest durne.
23 stycznia 2012 godz. 10:57 - citizens
niech zrobia zrzutke
Raczynski ,dwaj Myrdy , Maj ,Gorzynski i niech wykupia kghm , a co to dla nich i tak maja pol Lubina
23 stycznia 2012 godz. 10:39 - MarcinR
????
Ale ma wizje. Ja proponuje następny kredyci Panie Raczyński. W mydleniu oczu jest Pan dobry., A gdzie strefa ekonomiczna ? Ja tylko pytam. Glosowałem na Pana to pytam. Gdzie strefa ?
23 stycznia 2012 godz. 10:34 - Dagome
mieszkaniec
Uhm...dobszszsz...
23 stycznia 2012 godz. 10:23 - iksiń
prezydent i akcje
Najlepiej byłoby gdyby miasto zaciągnęło kolejny kredyt, tym razem na zakup akcji KGHM. Tak z 50 milionów byłoby w sam raz :)
23 stycznia 2012 godz. 10:21 - z Lubina11
akcje
Oczywiście, że to mydlenie oczu mieszkańcom Lubina. Prezio boi się, że będzie musiał uruchomić strefę jak mu KGHM zacznie się kurczyć.
23 stycznia 2012 godz. 10:02 - mieszkaniec
Do Dagome
A mądre to jest? To jest kolejny pic jak zniesienie podatków od nieruchomości. A dla czego pic? Bo inne opłaty mamy najwyższe i nawet po zniesieniu podatku od nieruchomości płacimy miastu więcej niż w innych miastach. Z akcjami KGHM to kolejna bajka, ponieważ ile prezydent kupi % akcji, 0,1%? I co to da? Zablokuje decyzje większościowego akcjonariusza? Radzę dowiedzieć się jak działają spółki a dopiero później pisać. Z wykupem akcji nasz prezydent spóźnił się jakieś 10 lat, gdy akcje były tanie i ładnie by to zasilało nasz budżet, dzisiaj to musztarda po obiedzie i łabędzie śpiew naszego prezydenta, który ma gdzieś nowych inwestorów.
23 stycznia 2012 godz. 09:53 - Dagome
No i dobrze.
Teraz tylko czekać kiedy Olszowiak wyskoczy z tekstami jakie to złe i jaki niemądry pomysł bo...coś tam.
23 stycznia 2012 godz. 09:48 - td
td
Godne pochwały ale jedyne co będzie mógł zrobić to sobie pogadać na walnym.
23 stycznia 2012 godz. 09:29 - MIGEL1978
Bardzo
ładnie panie prezydencie.

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących