Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Niedziela, 29 maja 2016r.
Imieniny:  Magdalena, Bogumiła, Teodozja, Urszula, Benita
 
A A A
30 grudnia 2011 godz. 10:21

Zmarli są już w sieci

LUBIN. Wystarczy wejść na stronę www.polskie-cmentarze.com/lubin/ i wpisać nazwisko naszego bliskiego, by zobaczyć, w jakim punkcie na cmentarzu został pochowany – w Lubinie funkcjonuje już internetowy system identyfikacji zmarłych. Dzięki temu każdy z nas może zlokalizować grób osoby, którą chciałby odwiedzić na cmentarzu.

- System działa na razie w formie testowej. W sieci możemy znaleźć osoby pochowane zarówno na cmentarzu przy ulicy Zacisze oraz przy ulicy Cmentarnej – tłumaczy Artur Tórz, dyrektor Cmentarzy Komunalnych w Lubinie. – Wiemy, że mogą pojawiać się jeszcze błędy w jego funkcjonowaniu, ale wszystko będzie korygowane – zapewnia dyrektor.

Przeglądarka umożliwia zapoznanie się z miejscem pochówku danej osoby ze wskazaniem kwatery w jakiej jest pochowana i określeniem miejsca, rzędu oraz wyświetleniem fotografii grobu. Łącznie do sieci trafiło prawie 15 tys. grobów z Lubina: 5,5 tys. osób pochowanych jest na cmentarzu Zacisze, a 9,2 tys. przy ulicy Cmentarnej.

- Zwieńczeniem tego projektu będzie ustawienie na cmentarzach tzw. infokiosków, współpracujących z internetowym serwisem identyfikacji grobów. Będzie to punkt, w którym bezpośrednio na cmentarzu będzie można sprawdzić miejsce pochówku naszego bliskiego – tłumaczy dyrektor.

Na każdym cmentarzu miałby stanąć jeden infokiosk. Każdy kosztuje około 25 tys. zł, więc o dotację w wysokości 50 tys. zł dyrektor będzie wnioskował do prezydenta w przyszłym roku.

Podobne systemy działają już w wielu miastach w całej Polsce, jak choćby w sąsiedniej Legnicy. W Lubinie nowością jest, że wchodząc na stronę główną, widzimy, kto ze zmarłych, miałby danego dnia urodziny.

Przypomnijmy, że o przyłączenie Lubina do sieci grobonet jeszcze w ubiegłej kadencji wnioskowała radna Maria Szydłowska.

Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (4)
2 stycznia 2012 godz. 12:20 - Wiki
...
mimo błędów strona jest bardzo pomocna , jest tam opcja zgłaszania błędów.
30 grudnia 2011 godz. 18:26 - Szogun1986
Błąd
Zamiast zdjęcia grobu mojej siostry jest zdjęcie innego.. No i lokalizacja też jest błędna..Grób znajduje się na Starym Cmentarzu.
30 grudnia 2011 godz. 12:39 - Ustrolubin
Błędy
Faktycznie błędy są.Mojego znajomego ,który jest pochowany na "Starym Cmentarzu", system odmłodził o trzy lata.
30 grudnia 2011 godz. 10:54 - Barnaba
:)
Pasuje do artykułu ta reklama na dole biura nieruchomości: Pomożemy znaleźć ci swoje miejsce :)

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących