Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Środa, 1 czerwca 2016r.
Imieniny:  Jakub, Justyn, Konrad, Hortensja, Aniela, Gracja
 
A A A
14 lipca 2011 godz. 10:14

Mistrzowie trenują w Szklarach Górnych

Trójka utalentowanych jeźdźców trenuje pod bacznym okiem Jarosława Poręby w Stajni Colorado w Szklarach Górnych. Ćwiczenia maja na celu przygotować ich do kolejnych występów rangi krajowej oraz międzynarodowej. Młodzi sportowcy to Aleksandra Grzybkowska, Kamela Kotyzora oraz Stanisław Stołowski.

 

Jeździectwo w Szklarach Górnych od zawsze było na wysokim poziomie. To właśnie z tamtejszej szkoły wywodzą się choćby Mistrzowie Polski. Obecnie pod nadzorem wspaniałego nauczyciela i jeźdźca zarazem, Jarosława Poręby właśnie w tej miejscowości trenuje trójka wyjątkowych młodych ludzi – Aleksandra Grzybkowska to reprezentantka Polski WKKW w kategorii Pony. Osiągnęła również kilka międzynarodowych sukcesów. Kamela Kotyzora to Czeszka, która

deklasuje najlepszych nastoletnich mistrzów w całej Europie oraz Stanisław Stołowski, Mistrz Polski, który trenuje na niesamowitym koniu – mówi Jarosław Poręba, współwłaściciel Stajni Colorado Szklary Górne. Zawodnicy chcą przede wszystkim pogłębiać swoją wiedzę na temat jeździectwa. I choć już teraz są wyjątkowymi sportowcami, to przed nimi jeszcze wiele nauki. Sam nauczyciel mówi, że jego uczniowie są pojętni. Każdy z nich w zaczynał przygodę z jeździectwem w inny sposób – Ja rozpoczęłam przygodę z tym sportem w wieku 10 lat. Wtedy zauważyłam, że radze sobie całkiem nieźle. Na zawodach dzieci zawsze zajmowałam pierwsze miejsca. Od 15 do 17 roku życia, w kategorii junior również jestem bezkonkurencyjna – mówi Kamela Kotyzova, reprezentantka Czech. Młoda zawodniczka w Szklarach Górnych przygotowuje się do międzynarodowych zawodów w Danii, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Również wspaniałymi sukcesami może pochwalić się Aleksandra Grzybkowska – Z tytułem mistrzowskim czy bez nie ma większej różnicy. Ja chcę po prostu jeździć bo to uwielbiam. Obecnie przygotowuję się do Mistrzostw Europy w Jaśkowicach, które odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Wyjątkowe jest dla mnie noszenie orła polskiego na uniformie. To bardzo zobowiązuje, ale też bardzo miłe uczucie – mówi Aleksandra Grzybkowska, reprezentantka Polski WKKW w kat. Pony.

Stanisław Stołowski to trzeci z trenujących mistrzów. 17-letni Mistrz Pucharu Polski jest jednym z

najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia jeźdźców. Stanisław, jeździ na kucu Magnez – Wszyscy dziwią się, że osiągam takie rezultaty na tym koniu. On zaskakuje bo jeszcze niedawno Magnez był koniem, który ciągnął wozy. Nikt nie przypuszczał, że będzie takim sportowcem – mówi Stanisław Stołowski, Mistrz Pucharu Polski kuców w ujeżdżaniu.

Choć każdy z młodych mistrzów ma inna historię to łączy ich jedno – niesamowita więź ze swoim wierzchowcem – Ja jeżdżę na kucu Faworek. Jest ambitnym koniem, który za każdym razem daje z siebie wszystko. Kiedy przychodzę po niego do stajni od razu mnie poznaje i słucha moich poleceń, choć czasami bywa kapryśny – mówi Aleksandra Grzybkowska.

 

Autor: MISZ
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

Pięciu zawodników opuszcza MKS


W nadchodzącym sezonie w barwach Zagłębia Lubin nie zobaczymy pięciu zawodników, którzy dotychczas ...
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (1)
17 lipca 2012 godz. 17:30 - muppet
fasfasfasrg
Kamila Kotyzová a nie Kamela Kotyzora.

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących