Akcja SMOG na dolnośląskich drogach

Wdychane powietrze może nas zatruwać. Stan techniczny samochodu istotnie wpływa na emisję smogu. Dolnośląscy policjanci regularnie prowadzą działania, mające na celu kontrolę emisji spalin pojazdów poruszających się po drogach województwa.

W ostatniej akcji SMOG skontrolowano blisko 2 tys. pojazdów. Z powodu złego stanu technicznego samochodów, policjanci zatrzymali 205 dowodów rejestracyjnych. – Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów, które nie spełniają określonych wymogów i naruszają ochronę środowiska. Tacy kierowcy będą musieli liczyć się z utratą dowodu rejestracyjnego. Zwrot dowodu będzie możliwy dopiero po usunięciu usterki – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, oficer prasowy dolnośląskiej policji.

Prowadzona w ostatnich dniach, akcja pod kryptonimem SMOG pozwoliła wykluczyć z ruchu wiele samochodów zagrażających środowisku. Funkcjonariusze dolnośląskiej komendy skontrolowali łącznie 1935 pojazdów. Policjanci wykorzystali specjalistyczny sprzęt – analizatory spalin. W 5 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej liczby jednostek substancji szkodliwych i nałożono odpowiednie mandaty – informuje Paweł Petrykowski.

Zwracając również uwagę na stan techniczny pojazdów, dolnośląscy policjanci, ujawnili nieprawidłowości w 415 pojazdach. Łącznie, do zatrzymania dowodów rejestracyjnych kwalifikowało się 205 pojazdów, poruszających się po wojewódzkich drogach.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Kamienicznik
Kamienicznik
11 miesięcy 1 dzień temu

Podoba mi się akcja SMOG i proponuję o jej poszerzenie i przeprowadzenie kontroli wszystkich w domach jednorodzinnych którzy palą w piecach samoróbkach. Osiedle Ustronie tj. Srebrna, Szybowa, Złota, Sztygarska – spalają wszystko co się pali.

Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław
11 miesięcy 4 dni temu

Wystarczy zatrzymać pierwsze lepsze Passeratti w tedejiku 😉 i sukces do statystyki będzie!

mikuś
mikuś
11 miesięcy 4 dni temu

ale kontrolują ,wystarczy pojeżdzić po mieście

wpDiscuz