Akademickie Mistrzostwo Europy dla Pauliny Nowackiej

54

Podczas zakończonych Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym rozgrywanych w czeskim Ołomuńcu, lubinianka Paulina Nowacka zdobyła mistrzostwo Europy w grze deblowej oraz trzecią lokatę w Europie w grze pojedynczej.

Paulina Nowacka i Sandra Wabik drugie od lewej

Po złoto sięgnęła wraz z partnerką deblową z wrocławskiej AWF – Sandrą Wabik. W finale  turnieju po przegranych dwóch setach, zawodniczki AWF potrafiły się zmobilizować i ograć rywalki Liu Haoyu / Maria Tsaptsinos z Uniwersytetu Nottingham 3:2 (-3,-3,9,8,8).

Podczas gry pojedynczej Paulina w konfrontacji o finał wielki przegrała z Ekaterina Guseva 3:0 (9,8,7) i została sklasyfikowana na trzecim miejscu, zdobywają brązowy medal Akademickich Mistrzostw Europy. Jest to wspaniały sukces zawodniczki, która na co dzień w pierwszej lidze reprezentuje barwy klubu STELLA NIECHAN Gniezno.