„Akademia Żaczek” – wspólne gry i zabawy

Uśmiechnięte, radosne i pełne energii przyjechały do hali RCS w Lubinie by przez kilka godzin, przy dźwiękach muzyki, bawić się i grać – mowa o 5 i 6-latkach z gminy Lubin uczestniczących w projekcie „Akademia Żaczek”. Już od trzech lat gmina inwestuje w rozwój ruchowy najmłodszych organizując zajęcia we wszystkich przedszkolach i części szkół. Dziś najmłodsi mieli okazje bawić się wspólnie.

Tej radości życia, którą zaprezentowały maluchy, powinniśmy się od nich uczyć. Karol Gracz, trener „Akademii Żaczka” podkreśla, że z bardzo dużą przyjemnością prowadzi zajęcia ruchowe z dziećmi, bo i jemu dają dużo pozytywnej energii. Programem są objęte wszystkie dzieci z gminy Lubin w wieku 5-6 lat, to w sumie dziewięć grup i prawie 150 maluchów.

– Biegamy, bawimy się i jest bardzo fajnie – opowiada Nela Lewandowska, która wraz ze swoją grupą przyjechała z Osieka do hali Regionalnego Centrum Sportowego, w której zorganizowano wspólne zajęcia „Akademii Żaczka”. Wielu dzieciom towarzyszyli rodzice, oczywiście z aparatami fotograficznymi.

– Cieszymy się, że córka jest tak aktywna. Te zajęcia organizowane przez gminę to bardzo fajny pomysł – mówili Jan i Dorota Lewandowscy.

Projekt „Akademia Żaczka” realizowany jest przez gminę Lubin już trzeci rok. – Trzeba pokazywać dzieciom, że ruch to zdrowie, dlatego edukujemy od najmłodszych lat – podkreśla Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Każda grupa dzieci ma raz w tygodniu specjalne zajęcia ruchowe, które trwają godzinę. Z rozmów z nauczycielami wiem, że dzieci bardzo te zajęcia lubią i jak nauczyciele żartują, nikt wtedy nie choruje.

Projekt dofinansowuje Fundacja KGHM Polska Miedź. Podczas zajęć dzieci dostały kolorowe koszulki i wszystkie grupy bawiły się na specjalnie przygotowanych stacjach z różnymi konkurencjami, było m.in. strzelanie bramek, tory przeszkód, slalomy, strzały z łuku. Nie zabrakło oczywiście dmuchawców do skakania i zjeżdżania. Na wszystkich czekały później słodkie wafelki.

Źródło: SR/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz