Akademia Siatkarska gra i szykuje się na obóz

66

Podopieczne Siatkarskiej Akademii Malucha z Lubina mają za sobą bardzo udane zawody w Głogowie. Nasze zawodniczki zajęły trzecie miejsce w swojej grupie prezentując bardzo ładną siatkówkę.

Lubińskie siatkarki musiały uznać wyższość ekipy Kędzierzyna Koźla i przegrały 2:0. Reprezentantki Akademii pokonały w swojej grupie gospodynie 2:0. Trzeci mecz miał decydować o ewentualnym awansie do pierwszej szóstki memoriału. – Dziewczyny zagrały rewelacyjny pierwszy set wygrywając ze Świdnicą 25:23. Niestety drugi set po wyrównanej walce przegraliśmy. W końcówce dało się we znaki zmęczenie. W tie-breaku nie mogliśmy nawiązać równorzędnej walki. Zabrakło sił i w najprostszych działaniach robiliśmy mnóstwo błędów przegrywając 15 do 5 – wspomina Przemysław Cedro trener Akademii.

Siatkarski z Lubina zajęły 3 miejsce w grupie i swój ostatni mecz o możliwość walki o miejsca 5-8 nie znacznie przegrały. Nasza drużyna jest o dwa roczniki młodsza od pozostałych zespołów, więc zwycięstwa i dobra gra napawa optymizmem przed nowym sezonem.

Równocześnie trener apeluje do wszystkich miłośników siatkówki i członków Akademii o udział w obozie sportowym, który odbędzie się w Mrzeżynie. Apel kierowany jest do zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 11 roku życia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 783 251 025.