Akademia FemGol z tytułem wicemistrzyń Dolnego Śląska

64

W rozegranych w Pęgowie Mistrzostwach Dolnego Śląska Orliczek do lat 11, zespół żeńskiej piłki nożnej FemGol wywalczył tytuł wicemistrzyń województwa!

Do rywalizacji w turnieju Akademia wystawiła dwa zespoły, które rywalizowały w dwóch różnych grupach. Z mniejszym szczęściem radziła sobie druga drużyna, która ostatecznie zajęła 8. miejsce. Należy jednak dodać, że zawodniczki te były w większości o 2 lata młodsze od swoich rówieśniczek! Z kolei młode piłkarki grające jako FemGol I, po emocjonującym i przegranym w ostatnich sekundach pojedynku z wrocławską Ślęzą 3:4 w pierwszym meczu, do końca turnieju schodziły z boiska wygrywając wszystkie spotkania. Ostatecznie pierwszy zespół Akademii zajął 2. miejsce.

Oprócz Akademii FemGol udział w turnieju brały także zespoły: UKS Bierutów (III miejsce), I KS Ślęza Wrocław (Mistrzynie Dolnego Śląska), Zorza Pęgów, Bielawianka Bielawa, Dolpasz Skokowa (2 zespoły). Tytuł Królowej Strzelców wywalczyła Pola Strzyżewska strzelając 15 bramek.