Psi park w budowie

Już wkrótce pojawią się urządzenia do zabawy, a na razie stawiane jest ogrodzenie – w parku Słowiańskim właśnie powstaje park dla psów. Jego budowa powinna się zakończyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

To będzie pierwsze takie miejsce dla czworonogów i ich właścicieli w Lubinie. Jeśli pomysł się sprawdzi, władze miasta nie wykluczają, że powstaną kolejne.

Park dla psów powstaje na terenach zielonych od ulicy Paderewskiego. Robotnicy właśnie grodzą teren. Płot będzie miał 1,2 metra wysokości, żeby właściciele nie musieli obawiać się o swoje zwierzaki i przy okazji, aby nie zakłócały one spaceru innym osobom korzystającym z parku Słowiańskiego.

Do psiego parku będzie można się dostać przez dwie furtki.

Firma wykonująca inwestycję właśnie zamówiła urządzenia do zabawy dla psów. Wkrótce rozpocznie się ich montaż. Będzie ich w sumie 14, między innymi tor z rurek, przeskoki pojedynczy i potrójny, tunel, płotki, równoważnie oraz większe i mniejsze pochylnie. Wszystkie będą wykonane z tworzywa barwionego w masie w całości – ekologicznego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne, działania grzybów i pleśni, nie podlegającego korozji atmosferycznej, który podlega recyklingowi. Dzięki temu, urządzenia nie będą wymagać konserwacji, malowania i impregnacji. Nie będą się nagrzewać jak metal, nie będą z nich też wychodzić drzazgi, jak z drewna.

Później postawione zostaną ławki, kosze na śmieci oraz dodatkowo na psie odchody. Zrobiony zostanie w tym miejscu także nowy chodnik. A ubytki powstałe na trawie uzupełnione zostaną trawą w rolce. Firma ma jej 600 metrów.

– Jeśli wszystko pójdzie z planem, park powinien być gotowy do wakacji – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Już teraz pracom nad miejscem do zabawy dla czworonogów z zainteresowaniem przyglądają się mieszkańcy spacerujący tutaj ze swoimi psami. Choć myśleli, że park powstanie nieco w innym miejscu, bliżej wyjazdu na krajową trójkę, to są ciekawi, jak wyglądać będzie to miejsce.

Wykonanie parku dla psów kosztować będzie miasto ponad 220 tysięcy złotych. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma z Jerzmanowej.

W ubiegłym roku lubinianka Julia Kuciejczyk starała się zdobyć 10 tys. zł w konkursie „Spółdzielnia Pomysłów” organizowanym przez Spółdzielczą Grupę Bankową właśnie na stworzenie parku dla psów w naszym mieście. Na jej projekt zagłosowało sporo mieszkańców. I choć lubiniance nie udało się wygrać konkursu i zdobyć pieniędzy, to pomysł, między innymi dzięki wsparciu lubińskiego radnego Tomasza Kulczyńskiego, jest teraz realizowany.

Fot. KW

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "Psi park w budowie"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Gość
Gość
Gość
1 rok 12 dni temu

A niby, przed wakacjami miała zostać ukończona rewitalizacja tego parku.

Kim
Gość
Kim
1 rok 28 dni temu

Może coś tam dla dzieci kawałek z pańskiego stołu skapnie?Tam kiedyś był plac zabaw,w betonie,ale zawsze jakiś był,było też boisko,dzikie,bez projektu,ale dzieciaki,zresztą nie tylko dzieciaki ale też młodzież z pobliskich szkół mogła tam sobie w piłkę pokopać…Jest kolejny płot,dla psów tym razem,była kiedyś też toaleta dla psów..A ludzie???Ludzie nie muszą nic takiego robić,ludzie mogą tylko płacić mandaty.Tak,mandaty.Pokażcie mi miejsce,jeden szalet publiczny na tym osiedlu.Co tam osiedlu,w całym mieście nie ma takiego przybytku dla ludzi.Dla psów i owszem,dla ludzi wzmocnione patrole policji państwowej.Robercie,nie „O TAKE POLSKIE WALCZYLIŚMY”

Poel
Gość
Poel
1 rok 12 dni temu

Publiczny szalet? A co w domu nie masz czy może na papier ci szkoda?
Nie podoba ci się zagospodarowanie terenu? Trzeba było wymyślić lepsze i napisać petycje ale widać że głowa to ci do myślenia nie służy.

Karramba
Gość
Karramba
1 rok 28 dni temu

A kto kara mandatami nikt, są bezkarni psy srają i będą srać wszędzie, biegają „cielaki” koło ciebie a właściciele ci mówią że on jest łagodny nic nie zrobi, dobrze ze choć właściciele będą mieli gdzie jeździć z pupilami bo jak na razie nie mają żadnych obowiązków. Nasze społeczeństwo jest takie ,że jeśli ktoś nie stoi z „batem” nad nami robimy co chcemy !

b
Gość
b
1 rok 28 dni temu

nie wiem jak mozna najlepszego przyjaciela człowieka nazywać „cielakiem” :/

swój.
Gość
swój.
1 rok 28 dni temu

To jest tylko wyzucenie 220 tyś,zł. w błoto . Tu juz były dwa razy robione takie parki ,i co ztego jak ludzie tam z psami nie chodza tylko po łace ,a nie w tych miejscach wyznaczonych . „PSI PARK ” BZDURA’ lata 2017 r. Jak niemacie gdzie kasy wsadzić i pokazywac ze coś sie robi ,to chociaz przestancie sie osmieszac..Te pieniadze byście przeznaczyli na osierodek dzieci niepełno sprawnych ,lub na Hospicjum .

tosztoszok
Gość
tosztoszok
1 rok 28 dni temu

Ciekawe kto z konca miasta bedzie przyjeżdżał z psem do parku ale tez bierzmy pod uwagę ze niektóre psy sa agresywne i jak maja razem sie bawić z innymi łagodnymi pieskami to jednak nie przemyślane….

Januszek
Gość
Januszek
1 rok 28 dni temu

A ten znowu grodzi parki? To jakieś szaleństwo!

Piti
Gość
Piti
1 rok 29 dni temu

220 tys zł wywalone w błoto tak samo jak ten durny Dino park. Szkoda słów.

Złośnik
Gość
Złośnik
1 rok 29 dni temu

nie p isior- człowieku kiedy uderzysz głową w dzban i usłyszysz dudniący dźwięk, nie sądź pochopnie, że dzban jest pusty!

Złośnik
Gość
Złośnik
1 rok 29 dni temu
piotr- tu nie edukacja jest potrzebna ona już była a wyciąganie konsekwencji wobec leniwych właścicieli. Na przykład Anglicy; Za pozostawienie kupy po swoim psie jest mandat kilkaset funtów i anglikom nikt worków nie funduje ani żadnych ekstra „psich stacji” tam angol idący ze swoim pupilem na spacer niesie w kieszeni pęk worków które musiał sobie wcześniej kupić… Polacy jak zwykle będą ujadać i stękać aby tylko wymigać się od obowiązku jaki na nich spoczywa, przecież to takie polskie! A ja powiem tak: Jeżeli posiadasz psa to sprzątaj po nim to jest właścicielu twój zas….y obowiązek a ja nie mam najmniejszej… Czytaj więcej »
nie p isior
Gość
nie p isior
1 rok 29 dni temu

Haha czytam i co ja pacze! Kobitka daje koma, dziękuję za akcyje no siej przyda ale nie, trole dają minusa hehe. Pi s ior ki myślcie trochę gdzie klimacie. Hejt też trzeba umieć uprawiać. Brawo inicjatorzy. We wrocqu czy Wwa to jest norma na osiedlach. Ruszcie d py hejterzy za to miacho.

Ania
Gość
Ania
1 rok 29 dni temu
Ekstra pomysł i w końcu ☺ a Tym co tutaj plota głupoty radzę pomyśleć dwa razy zanim cos napiszą. Nie ma gdzie chodzić z psem w Lubinie, wszędzie gdzie się go spusci to każdy ma problem żeby nie latał bez smyczy. Nawet najmniejszy taki skwer dużo daje – wiem bo chodziłam na szkolenia z psem i wiem że takim psom wystarczą zabawki inne psy i teren ogrodzony. Nie porownujcie toalet dla psów z placem do wybiegu bo od dawna wiadomo ze że pies nie jest kotek i nie będzie się załatwial w miejscu 2:2 – to są dwie inne miejscówki… Czytaj więcej »
Jadwiga42
Gość
Jadwiga42
1 rok 29 dni temu

Brawo. Mieszkam na Bankowej i nie mam gdzie z pusiem chodzić. Nareszcie coś dla mnie i pusia. Bardzo się cieszę. Dziękuję Państwu. Pusio także dziękuję, bo merda ogonkiem.

yetick
Gość
yetick
1 rok 29 dni temu

A w tym wszystkim najważniejsze chyba ogrodzenie 😀

Lubinianin od urodzenia
Gość
Lubinianin od urodzenia
1 rok 29 dni temu

Kiedy mieszkałem na Ustroniu IV (było to kilk-kilkanaście lat temu) zrobiono tam toalety dla psów. Czy się sprawdziły-nie. Ofensywa „pomysłowo-inwestycyjna” Pana Prezydenta przed wyborami samorządowymi trwa. A spytał ktoś mieszkańców jakie mają pomysły? Jak już robić coś dla psów to może na starym zalewie. Hektary do biegania dla zwierzaków, miejsca parkingowe na starym amfiteatrze, jakieś przeszkody itp.Jak ktoś będzie chciał z psem przyjść to wszyscy mają jednakową drogę Przylesie-Centrum (trochszeczkę bliżej)-Ustronie.

Poel
Gość
Poel
1 rok 12 dni temu

Napiszmy petycje żeby prezydent chodził od drzwi do drzwi i pytał o pomysły mieszkańców Lubina!

Janda
Gość
Janda
1 rok 29 dni temu

Kulczycki to jedyny radny co ma jakies inicjatywy. Az nie pasuje do tych klakierow od rr.

leszek
Gość
leszek
1 rok 29 dni temu

w tej kwesti wielki PLUS dla prezydenta Raczynski.

Miłośnik
Gość
Miłośnik
1 rok 29 dni temu

Ogrodzenie Parku Leśnego wywołało burze! Ogrodzenie parku dla psów jest normalnym. Ma być ich więcej? To będą same ogrodzenia. Kto będzie sprzątał odchody w tych „parkach”. Czy będą szkolenia dla piesków, czy dla właścicieli?

eeeee43
Gość
eeeee43
1 rok 29 dni temu

znowu płot? czyzby ktoś z rodziny prezydenta miał firmę z płotami? 😀

Anka
Gość
Anka
1 rok 29 dni temu

Zastanówcie się, drodzy przeciwnicy, gdzie w tym mieście można wyjść z psem na dwór? Dookoła bloku? W każdym parku jest tabliczka z zakazem wprowadzania psów, więc robią miejsce specjalnie temu poswiecone, ale jak zwykle komuś to przeszkadza, bo pieski tylko srają i na co to komu. Przestańcie być tak zawistni i przestańcie pluć na każdy projekt w mieście, który faktycznie jest ciekawy.

piotr
Gość
piotr
1 rok 29 dni temu
Pomyśl trochę : ludzie z Ustronia i Przylesia będą specjalnie pakować psy do aut i masowo jeździć do psiego parku ? Projekt jest ciekawy, ale kompletnie nie praktyczny. Tzn praktyczny tylko dla mieszkańców okolicznych bloków. Ludzi trzeba przyzwyczajać i uczyć, żeby sprzątać po psach, ale do tego potrzebne są pojemniki z workami ! A nie płoty i pozabierane parki do cholery ! Tak jest na zachodzie i na dzień dzisiejszy ludzie wiedzą i przede wszystkim mogą dbać o swoje otoczenie. A u nas jak zwykle poprzednia epoka „won za płot”. Gdzie tu zawiść ? Po prostu nie podoba mi się… Czytaj więcej »
Do Piotr
Gość
Do Piotr
1 rok 29 dni temu

„…To będzie pierwsze takie miejsce dla czworonogów i ich właścicieli w Lubinie. Jeśli się sprawdzi, władze miasta nie wykluczają, że powstaną kolejne….” Przeczytaj jeszcze raz artykuł, jak pomysł się sprawdzi to go przeszczepów na o inny grunt.

Lubinianka
Gość
Lubinianka
1 rok 29 dni temu

Problemem są psie odchody na skwerach i chodnikach w całym Lubinie, a nie brak rozrywek dla pupili. Ustronie, jak zawsze góruje pod tym względem. To powinno być na pierwszym miejscu, bo zagraża zdrowiu dzieci. Należy przeprowadzić też kontrolę piaskownic na Ustroniu, w których regularnie załatwiają się okoliczne koty. Pieniądze mogłyby być lepiej wydatkowane.

Ustron
Gość
Ustron
1 rok 29 dni temu

Raczynskiemu to trzeba przyznać, że wie facet jak wyrzucać pieniądze do niszczarki. Zamiast rewitalizować parki i udostępniać je dla wszystkich (stawiać pojemniki z workami, a nie sprzątających karać mandatami), to jeden park zagrodzi dla jednej grupy, a drugi dla drugiej. Jednak jak ktoś się wychował w czasach komunizmu, to umysł jest już chyba wypaczony. Czemu na zachodzie rozwiązuje się takie sprawy normalnie i wszyscy są szczęśliwi, a u nas tylko grodzić, zamykać i zakazywać. Porażka

WidziMiś
Gość
WidziMiś
1 rok 29 dni temu

A kto bogatemu zabroni?
Jak się nie podoba, to się wyprowadź do Afryki 🙂

dzialkowiec
Gość
dzialkowiec
1 rok 29 dni temu

Nie podoba mi się i nie zamierzam się nigdzie wyprowadzać.

wpDiscuz