870 wykroczeń i policyjna akcja „Prędkość”

Kolejna akcja – kolejne wykroczenia i mandaty. Mundurowi właśnie podsumowali akcję „Prędkość” na dolnośląskich drogach. Niestety aż 870 kierowców otrzymało mandaty za przekroczoną prędkość.

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje aspirant sztabowy Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej komendy, funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie w terenie zabudowanym. – Akcja pokazała, że niestety nadal jeździmy za szybko, ponieważ ponad 50 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość – mówi asp. sztab. Petrykowski.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Policjanci prowadzili działania w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń, wykorzystując zarówno radiowozy oznakowane, jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. video-rejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 1626 pojazdów, z czego niestety prawie 870 w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Źródło: dolnośląska policja

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz