67 kierowców straciło prawko za prędkość

Policyjne działania, prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, powodowanych przez kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W ostatnich dniach dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „Prędkość”. Skontrolowano ponad 4,2 tys. pojazdów i ujawniono prawie 2,3 tys. kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 67 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska kolejny raz przeprowadzili wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W kolejnej już akcji pn. „Prędkość”, dolnośląscy policjanci tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali 4240 pojazdów. Niestety okazuje się, że ponad połowa kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na popełnienie wykroczeń, funkcjonariusze nałożyli 2307 mandatów karnych oraz zatrzymali 67 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

Źródło: dolnośląska policja

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "67 kierowców straciło prawko za prędkość"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Piti
Gość
Piti
11 miesięcy 16 dni temu

Ale głupi hehehe bardzo dobrze im.

wpDiscuz