40 lat minęło

Jak to na urodzinach, był tort – a właściwie kilka – urodzinowe czapeczki, muzyka, tańce i oczywiście piosenka „Sto lat”. W ten sposób, wraz z roześmianymi maluchami, swoje 40-lecie świętowało dziś lubińskie Przedszkole nr 7.

Obecnie siódemka to osiem oddziałów, 200 przedszkolaków, 16 nauczycieli i samodzielny budynek przy ulicy Osiedlowej. Jednak gdy to przedszkole rozpoczynało swoją działalność, nie miało nawet własnego budynku. Przez pierwszych pięć lat działało w Szkole Podstawowej nr 8, w której zresztą do dziś ma kilka swoich oddziałów, dla starszych dzieci.

– W budynku przy ulicy Osiedlowej przedszkole funkcjonuje od 1982 roku – mówi nauczycielka Jolanta Dziwińska, która pracuje w tej placówce od 30 lat.

Od 1989 roku dyrektorem przedszkola jest Bożena Zarzycka. Zresztą, jak zauważa Jolanta Dziwińska, większość kadry pojawiła się tutaj w tym samym czasie. Część obecnych nauczycielek skończyła nawet tę samą szkołę.

– Jesteśmy zżyte, lubimy siebie nawzajem i swoją pracę, dlatego to przedszkole charakteryzuje rodzinna atmosfera – uśmiecha się pani Jolanta.

Dziś w Przedszkolu nr 7 uśmiechu nie brakowało. Dzieci mogły potańczyć i pośpiewać, a potem skosztować urodzinowego tortu. Oprócz tego głównego smakołyku, każda grupa otrzymała także swój własny tort ze świeczkami.

A czego życzyłoby sobie przedszkole z okazji urodzin?

– Radosnych uśmiechniętych przedszkolaków i zadowolonych rodziców – mówi pani Jolanta.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "40 lat minęło"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
yetick
Gość
yetick
9 miesięcy 7 dni temu

Pogratulować.. pierwsi wychowankowie sporo urośli 😀

Rodzic
Gość
Rodzic
9 miesięcy 8 dni temu

Najlepsze przedszkole w mieście. Super nauczycielki. Tak trzymac

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 8 dni temu

Tyle już minęło,,po perełkach nie widać co za geny mają.Moje marzenia runęły z Komuną,,, ale życzę im samych Gwiazd.Mają być grzeczne i słuchać przełożonych to marzenia na pewno się spełnią.

sss
Gość
sss
9 miesięcy 8 dni temu

ale musisz mieć smutne zycie zeby pisac to tutaj na forum

wpDiscuz