Zagłębie Lubin wraca na zwycięską ścieżkę

434

W ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrał z Lechem Poznań na wyjeździe 2:1. Bramki zdobywali Jakub Tosik oraz Damjan Bohar, dla „Kolejorza” strzelił Chrystian Gytkjaer. Lubinianie wygrali drugie spotkanie wyjazdowe z rzędu.

Miedziowi mocno rozpoczęli spotkanie i w pierwszych minutach mieli trzy rzuty rożne. W 4 minucie kapitalnie strzał Modera sprzed pola karnego wybronił Dominik Hładun. W 23 minucie KGHM Zagłębie Lubin wyprowadził na prowadzenie Jakub Tosik po rzucie rożnym. Większość pierwszej połowy „Miedziowi” kontrolowali przebieg spotkania, a Lech był nastawiony na kontry.

W 56 minucie z rzutu wolnego pokonać Hładuna próbował Moder, jednak piłka wylądowała na bocznej siatce. W 69 minucie szybką kontrę wykonało Zagłębie. Filip Starzyński podał do Damjana Bohara, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił i strzelił bramkę na 2:0. W 81 minucie Pedro Tiba próbował zdobyć bramkę kontaktową, jednak uderzył obok bramki Hładuna. Górą bramkarz Zagłębia był także sześć minut później przy strzale Puchacza. Świetną sytuacje w 90 minucie mieli „Miedziowi”, Suljić podawał do Bohara, ten wyłożył piłkę Żivcowi, a strzał Słoweńca wybronił bramkarz Lecha. W 93 minucie po rzucie rożnym bramkę kontaktową strzelił Chrystian Gytkjaer.

W ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy „Miedziowi” zmierzą się z Koroną Kielce na wyjeździe. W międzyczasie rozegrają we wtorek spotkanie 1/16 Pucharu Polski ze Stilionem Gorzów Wielkopolski.