30 lat Szkoły Podstawowej nr 14

101

30 lat istnienia obchodziła właśnie Szkoła Podstawowa nr 14 im. generała broni Stanisława Maczka w Lubinie. Naukę, pod okiem 70 nauczycieli, pobiera tutaj prawie tysiąc uczniów. Szkoła ma jeden z najwyższych poziomów nauczania w okolicy i jest znana m.in. z pięknej hali, na której odbywają się imprezy sportowe.

Taneczne przerwy, mili nauczyciele, wysoki poziom nauczania, ciekawe zajęcia – to zalety, które jako pierwsze wskazują uczniowie tej szkoły. – Staramy się urozmaicać uczniom czas, szkoła to nie tylko zajęcia edukacyjne w salach – zdradza sekret placówki Joanna Piękna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie.

– Zaczynaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 i dopiero po roku przenieśliśmy się na to miejsce – wspomina początki. – We wrześniu będzie 30-lecie mojej pracy w tej szkole – dodaje Piękna, która stanowisko dyrektora piastuje tu już dekadę.

4 listopada 2011 roku SP 14 otrzymała imię generała broni Stanisława Maczka. – Otrzymaliśmy wówczas również sztandar i nawiązaliśmy współpracę z 10. Brygadą Kawalerii Pancernej im. generała Maczka. Bardzo często odwiedzają nas, uczestniczą w naszych uroczystościach – tłumaczy dyrektor.

Starosta lubiński Adam Myrda wiele razy odwiedzał tę szkołę, choćby ze względu na mecze piłki ręcznej, które odbywały się w tutejszej hali sportowej. – Ta szkoła wykształciła wiele zdolnej młodzieży. Mieszkańcy zabiegają, żeby ich pociechy dostały się do tej placówki, co łatwe nie jest – mówi Adam Myrda.

– Zarządzanie szkołą jest trudną sztuką, a na sukces składa się wiele osób. Chciałabym podziękować poprzedniej dyrekcji, całej kadrze, pracownikom administracji i obsługi, którzy latami wkładali wiele pracy, aby szkoła osiągała sukcesy w regionie – podsumowuje Joanna Piękna.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość