Ligowy przystanek przed pucharami

3

Awansem zostanie rozegrane spotkanie 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, w którym Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Środowy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Dla Miedziowych będzie to przetarcie przed rywalizacją w europejskich pucharach przeciwko duńskiemu Herning-Ikast Håndbold.

Pięć meczów i pięć zwycięstw po stronie Metraco Zagłębia oraz pięć meczów i zero zwycięstw po stronie UKS-u. To najlepiej obrazuje poziom obu ekip. Miedziowe od początku sezonu spisują się rewelacyjnie, a po ostatniej pewnej wygrane z Ruchem Chorzów 30:14 zostały samodzielny liderem PGNiG Superligi Kobiet.

Zgoła inaczej ma się sprawa po stronie ekipy z Kościerzyny. UKS, obok KPR-u Jelenia Góra, jest jedyną drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie punktowała i nic nie wskazuje na to, aby to się miało zmienić w najbliższej kolejce. W siedmiu ostatnich meczach przeciwko lubińskiej ekipie UKS zazwyczaj przegrywał dość wyraźnie – Kościerzyna to teoretycznie słabszy rywal, ale my na pewno nikogo nie będziemy lekceważyć. Od początku sezonu pokazujemy się z dobrej strony i nie zamierzamy spoczywać na laurach – zapewnia Monika Wąż, bramkarka Metraco Zagłębia Lubin.

Dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej środowy mecz w Kościerzynie będzie tak naprawdę przystankiem przed wielką rywalizacją na arenie międzynarodowej. W sobotę w ramach drugiej rundy Pucharu EHF Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z duńskim Herning-Ikast Håndbold (rewanż odbędzie się w piątek 19 października o godzinie 19:00 w hali RCS w Lubinie).

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość