Pobiegli w III Biegu Kopernika

Pasjonaci i amatorzy, młodzi i trochę starsi, a także całe rodziny z dziećmi – wystartowali dzisiaj w III Biegu Kopernika. 4-kilometrową trasę pokonało ponad 300 osób. Najmłodsza uczestniczka ma osiem i pół miesiąca, a najstarszy – 84 lata.

Najmłodsza uczestniczka Alicja ma osiem i pół miesiąca, a cały bieg przespała. Inni dostali niemałej zadyszki, ale na mecie wszystkim dopisywał humor. Mimo upału, zawodnicy spisali się na medal.

Grupa ponad trzystu osób, punktualnie o 9.00 wystartowała sprzed budynku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kopernika. Czekała na nich 4-kilometrowa trasa, wiodąca ulicami Lubina. Na mecie, która znajdowała się w rynku, najszybsi przybiegli już po kilkunastu minutach.

– Dało się zmęczyć. Trasa 4-kilometrowa do łatwych nie należy, bo trzeba biec w szybkim tempie. Na co dzień biegam inne dystanse. W kwietniu przebiegłem swój pierwszy półmaraton. Takie biegi wcale nie są łatwiejsze od innych. Im krótsza trasa tym szybciej trzeba biec – mówił tuż po finiszu Tobiasz Belgrau, zwycięzca wyścigu.

Najszybszą z pań okazała się Karolina Podkowska, tegoroczna maturzystka, absolwentka Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Karolina była dziś najszybszą kobietą, a biegać zaczęła… pół roku temu. – Biegam od stycznia, ale wcześniej, przez dziesięć lat trenowałam jazdę konną, więc sport towarzyszy mi przez dużą część życia. Lubię takie trasy i dobrze się czuję na takim dystansie – mówiła na mecie. A jakie plany po maturze? – Nie myślę jeszcze o studiach. Chcę wykorzystać najdłuższe wakacje w życiu i jadę do Szwecji, na Biegowy Potop Szwedzki. Najpierw pływamy statkiem, a potem biegamy po trudnych, leśnych terenach – cieszy się dwudziestolatka.

Ośmiomiesięczna Alicja na metę przybyła bez śladu zadyszki. Mimo, że dziewczynka cały bieg spędziła w wózku i przespała, otrzymała pamiątkowy medal. – Ala lubi spać na dworze – uśmiechają się rodzice Agata i Piotr. Lubinianie z pochodzenia, którzy obecnie mieszkają pod Wrocławiem, na bieg przyjechali przy okazji odwiedzin rodziców.

Tuż po przekroczeniu mety i zawieszeniu na szyi pamiątkowego medalu, uczestnicy udali się pod scenę, gdzie odbywały się wspólne ćwiczenia uspokajające. Uczniowie 1 ogólniaka również przygotowali występy artystyczne. Na koniec wręczono puchary i dyplomy dla najlepszych. Kategorii było sporo. Oprócz tych najbardziej prestiżowych, jak open kobiet i mężczyzn, wyróżniono także najstarszych i najmłodszych uczestników, uczniów gimnazjum i szkół podstawowych, absolwentów i uczniów „kopernika”.

Najstarsza uczestniczka, pani Ela, z bieganiem polubiła się, odkąd przeszła na emeryturę. – Będzie to już kilka lat – śmieje się pani Elżbieta. W Biegu Kopernika wystartowała po raz pierwszy. – Mam za sobą dziesięć półmaratonów, przebiegłam je w ubiegłym sezonie. Lubię dłuższe dystanse, tutaj trzeba było cały czas biec bardzo szybko – dodaje.

– Może i jesteśmy seniorkami na tym biegu, ale i tak przybiegłyśmy w połowie stawki. To daje tyle motywacji gdy wyprzedzamy osoby, młodsze od nas o 30 i 40 lat – śmieje się koleżanka, pani Małgorzata, która wszystkie edycje Biegu Kopernika ma już za sobą.

Bieg organizowany jest od trzech lat i co roku przyciąga zwolenników zdrowego stylu życia. W tym roku wzięło w nim udział grubo ponad 300 zawodników. Można było się zapisywać do 8:45, czyli na kwadrans przed startem. – Pomysł na Bieg Kopernika narodził się przed trzema laty i pochodził od rodzica jednego z uczniów tej szkoły – opowiada Józef Marciniszyn, dyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, które jest organizatorem imprezy biegowej. – Dziś okazja do świętowania jest podwójna, bo bieg rozpoczyna uroczystości z okazji 70-lecia naszej szkoły – dodaje.

Sądząc po rosnącym zainteresowaniu, jest duże prawdopodobieństwo, że bieg wpisze się na stałe w kalendarz lubińskich imprez.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
8 miesięcy 5 dni temu

Zatrzymali ruch mechaniczny a uruchomili ruch mięśni i płuc nie robiąc to tylko dla zdrowia – pisząc też wspaniałą historię swojej uczelni i miasta.PATRON patrząc z góry z Aleii Zasłużonych musi być dumny z Uczelni Miasta i Aktywnych.

ławeczka
ławeczka
8 miesięcy 7 dni temu

Nocami w tym ryneczku dzieją się ciekawe rzeczy. Co na to monitoring? Co na to żałosny portalik?

Krzychu
Krzychu
8 miesięcy 8 dni temu

Jest ktoś chętny na wódeczkę w plenerze na ryneczku ?

XXL
XXL
8 miesięcy 8 dni temu

Jak tam przygotowani do tak zwanego na ryneczku”kina w plenerze”?he he Lubinki oj Lubinki co z Was wyrosło !!!

Antropolog
Antropolog
8 miesięcy 8 dni temu

Oby do września i w koncu przyjdzie jesień i zimno. Lato jest dobre dla leni, pijakow i pustych panienek. Do tego caly czas imprezy w plenerze. Neandertalczycy cale dnie spedzali w polu uganiajac sie za zwierzyną. Prawdziwy Homo Sapiens XXI wieku duzo pracuje i a po pracy dalej kształci się w domu.

Kot
Kot
8 miesięcy 8 dni temu

Ostatnie komentarze są dowodem na to, ze w Polsce akceptowane są wyslacznie: grille, disco polo o prawdziwie Polacy na stadionach.

Piesek
Piesek
8 miesięcy 8 dni temu

Kici kici kotku leki od psychiatry się skończyły ? Jak się skończyły to trzeba iść do lekarza po następne.Przestań tutaj pluć swoim jadem nienawiści do innych bo to jest nieskuteczne.My wolimy mecze grille spacery po lasach parkach spędzać czas z rodziną i uczciwie pracować niż żyć na pokaz bo nas na portaliku pokażą.Masz chyba nudne życie albo zacznij na terapię chodzić.Nara hau hau !!!

Mruczek
Mruczek
8 miesięcy 7 dni temu

To, że ktoś lubi biegać i dla zabawy i rywalizacji startować w różnych zawodach nie znaczy, że nie prowadzi uczciwego życia. Kundlu, jesteß żywym dowodem na brak tolerancji w naszym kraju.

Mooby
Mooby
8 miesięcy 8 dni temu

Ciekawe czy byście mieli tyle energii jak by trzeba było uciekać przed ciapatymi ?

Ed
Ed
8 miesięcy 8 dni temu

Kiedy będzie organizowany”Bieg Saksofonisty”?

Misio
Misio
8 miesięcy 8 dni temu

Do lasu biegać a nie blokować ruch w mieście przez zgraje ludków.

Jim
Jim
8 miesięcy 8 dni temu

Brawo wszyscy Biegacze!!! Jest nas coraz więcej. Biegamy wyłącznie dla siebie i dlatego wszyscy malkontenci i narzekacze – od…pieprzcie się od nas.

Borys Karpov
Borys Karpov
8 miesięcy 8 dni temu

Jaki by to nie był bieg i z jakiejkolwiek okazji wiecznie te same mordy.Ci ludzie naprawdę nie mają co innego do roboty.Jak żyją i za co od biegu do biegu.Sami bogaci w tym mieście.Wiecznie uśmiechnięci zero stresów.Jak to jest ?!

Waldi
Waldi
8 miesięcy 8 dni temu

Teresa napisała bardzo ciekawą i bardzo ważną rzecz.Brawa również ode mnie !!!

Tadzio
Tadzio
8 miesięcy 8 dni temu

Brawo Tereska!

Teresa
Teresa
8 miesięcy 8 dni temu

Od wielu tygodni i miesięcy tylko czytamy na tym portalu o tym samym !!! Bieganie Pseudo Rynek i sukcesy Saksofonisty i Jego dworu !!! Szkoda że tak nie biegają chętnie do urn przy wyborach u nas w Lubinie w i wyborach do parlamentu. !!!

Lubinek Run
Lubinek Run
8 miesięcy 8 dni temu

Jeść pić spać…biegać…

Ala
Ala
8 miesięcy 8 dni temu

Super impreza, trzeba się ruszać dla zdrowia. Dzięki

Kaśka
Kaśka
8 miesięcy 8 dni temu

Wole ksiazke poczytac w domu niz isc w tlum spoconych ludzi biegnacych nie wiadomo za czym.

Kot
Kot
8 miesięcy 8 dni temu

To się naucz czytać

Zenon
Zenon
8 miesięcy 8 dni temu

Nie rozumiem tych ludzi. Powinni organizowac te biegi zdala od miast, w lasach, na polanach itd W Lubinie jest tysiace aut, mnostwo spalin w powietrzu. W czasie biegu wszystko dostaje sie do pluc. Poza tym utrudnia sie ruch takimi imprezami.

rodzic
rodzic
8 miesięcy 8 dni temu

Tobiasz 1 !!!! nie mogło być inaczej:):):) GRATULUJEMY– dumni rodzice:)

Piotrek
Piotrek
8 miesięcy 8 dni temu

To chyba najprzyjemniejszy bieg, w którym braliśmy udział, wszystko przygotowane w każdym detalu, a razem z żoną mamy satysfakcję z ukończenia biegu z małą Alusią 🙂 dziękujemy wszystkim kibicom za gorący doping na całej trasie 🙂

wpDiscuz