Bez play-off

66

Zagłębie Lubin nie zagram w ćwierćfinale play-off PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W rewanżowym spotkaniu o „dziką kartę” Miedziowi okazali się słabsi od rywali z Kalisza.

Mecz był wyrównany tylko przez pierwszy kwadrans. Po piętnastu minutach na tablicy wyników widniał remis 6:6. Od tego momentu dużo lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy szybko zaczęli powiększać swoją przewagę. W drugim kwadransie Miedziowi trafiali do bramki Kalisza tylko trzy razy, dużo skuteczniejsi byli rywale. Energa w pierwszej połowie wypracowała sobie wysoką, siedmiobramkową przewagę.

W pierwszym meczu w Lubinie Zagłębie również prowadziło różnicą siedmiu trafień, a mecz zakończył się wynikiem 27:26. Tym razem jednak nie byliśmy świadkami podobnego scenariusza. W drugiej połowie kaliszanie jeszcze powiększali swoją przewagę, nakręcając się z każdą kolejną udaną akcją. Gospodarze w końcówce wygrywali już różnica piętnastu bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 36:24.

Energa MKS Kalisz – Zagłębie Lubin 36:24 (16:9)

MKS: Zakreta, Jarosz – Drej 8, Szpera 7, Adamski 6, Bałwas 5, Grozdek 3, Kniazeu 2, Krycki 2, Adamczak 2, Klopsteg 1, Misiejuk, Wojdak, Czerwiński, Kwiatkowski.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Sroczyk 7, Mollino 3, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 1, Dawydzik 1, Dziubiński, Szymyślik 4, Kużdeba 3, Moryto 3.

Pierwszy mecz: 27:26 dla Zagłębia

Awans: Energa MKS Kalisz