200 złotych za noc pod przychodnią

Samochodów w Lubinie wciąż przybywa, dlatego każde miejsce parkingowe wydaje się na wagę złota. Nie mogło więc zostać niezauważone, że na dotychczas dostępnym dla wszystkich parkingu przy przychodni na ul. Słonecznej w aż ośmiu miejscach stanęły „motylki”.

Na ten fakt zwróciła nam uwagę nasza Czytelniczka.

– Przychodnia zabrała osiem miejsc parkingowych, dotychczas dostępnych dla wszystkich. Parkowali tu pacjenci, ale także mieszkańcy osiedla. Dlaczego teraz stoją tutaj pachołki? – zastanawia się Czytelniczka.

Teren przychodni obejmuje ogrodzony parking przy placówce, a także część zatoki parkingowej przy ulicy Słonecznej. Choć zatokę przychodnia urządziła – za zgodą miasta – za własne środki, przez lata miejsca nie były oznaczone i tę okoliczność chętnie wykorzystywali mieszkańcy okolicznych bloków, zostawiając tutaj swoje samochody. Teraz stracili tę możliwość. Przychodnia większość miejsc oznaczyła zakazem parkowania pod karą odholowania pojazdu i opłatą 200 zł za pozostawienie auta na noc. Stanęły tam także blokady, tzw. motylki.

– Nasi lekarze mieli problemy z zaparkowaniem przed przychodnią do tego stopnia, że grozili zerwaniem kontraktów tylko z tego powodu. Skarg było wiele, dlatego osiem miejsc, które należą do przychodni, postanowiliśmy zabezpieczyć właśnie dla naszych pracowików – mówi Andrzej Śrutwa, prezes NZOZ OMP.

Władze przychodni liczą na wyrozumiałość mieszkańców. – W interesie wszystkich jest, żeby lekarze chcieli pracować w naszej przychodni i mieli tutaj zapewnione dobre warunki pracy – dodaje Śrutwa. 

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "200 złotych za noc pod przychodnią"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Daro
Gość
Daro
7 miesięcy 10 dni temu

Do Adrian. Jestem po pięćdziesiątce i nie widziałem w swoim życiu lekarza, który by się nie spóźnił.
Przychodnia powinna zapewnić parking dla swoich pacjentów, a najlepiej to
niech zamkną tę przychodnię, wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Adrian
Gość
Adrian
7 miesięcy 10 dni temu

Prawidłowo!!! nikt nie bierze pod uwagę tego ze lekarz jadąc do przychodni gdzie zaczyna prace o godz np 10 musi być punktualnie bo czeka juz kolejka ludzi, Pozatym to raczej normalne ze przychodnia gwarantuje parking dla swoich pracowników

borys
Gość
borys
7 miesięcy 10 dni temu

W głowie się porąbało. Zarabiają po 20 tysi to niech jeżdżą taksówkami. W końcu przychodnia jest dla lekarzy czy pacjentów? Gdzie oni maja parkować? Na szczęście zawsze można zmienić przychodnię.

Anna
Gość
Anna
7 miesięcy 10 dni temu

W nocy przychodnia jest zamknięta na 4 spusty i mieszkańcy spokojnie mogli by tam parkować do 7 rano zanim pojadą do pracy. A co z weekendami?

feliks
Gość
feliks
7 miesięcy 10 dni temu

A na Bema pod kamienicą można parkować?

Adam
Gość
Adam
7 miesięcy 10 dni temu

„W interesie wszystkich jest, żeby lekarze chcieli pracować w naszej przychodni” – Mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat.

Jacek
Gość
Jacek
7 miesięcy 11 dni temu

To może mieszkańcy okolicznych bloków też niech zagrodzą parkingi usytuowane na ich wspólnym „spółdzielczym” terenie i wprowadzą opłaty dla klientów tej prywatnej placówki ?.Bo nie widać żeby” prywaciarze” zadbali o miejsca parkingowe dla swoich klientów . Tak samo przecież jest na Leśnej : klienci prywatnej przychodni parkują „na koszt” okolicznych mieszkańców, a lecznica sprzedaje abonamenty na podziemny parking ludziom z zewnątrz…

krzysiek
Gość
krzysiek
7 miesięcy 11 dni temu

niech parkują gdzie jest miejsce a nie dla szlachty miejsca parkingowe jeszcze im zatrudnijcie kierowców prywatnych

monika
Gość
monika
7 miesięcy 11 dni temu

i prawidłowo !!!

Pola
Gość
Pola
7 miesięcy 11 dni temu

A nie powinniście zamazać nr rejestracyjnych?

zenobi
Gość
zenobi
7 miesięcy 11 dni temu

A po co? Co Ci powie sam numer?

Januszek
Gość
Januszek
7 miesięcy 11 dni temu

A lekarskie samochody to nie w kij dmuchał. Potrzebują specjalnych miejsc postojowych.

wpDiscuz