200 złotych za noc pod przychodnią

Samochodów w Lubinie wciąż przybywa, dlatego każde miejsce parkingowe wydaje się na wagę złota. Nie mogło więc zostać niezauważone, że na dotychczas dostępnym dla wszystkich parkingu przy przychodni na ul. Słonecznej w aż ośmiu miejscach stanęły „motylki”.

Na ten fakt zwróciła nam uwagę nasza Czytelniczka.

– Przychodnia zabrała osiem miejsc parkingowych, dotychczas dostępnych dla wszystkich. Parkowali tu pacjenci, ale także mieszkańcy osiedla. Dlaczego teraz stoją tutaj pachołki? – zastanawia się Czytelniczka.

Teren przychodni obejmuje ogrodzony parking przy placówce, a także część zatoki parkingowej przy ulicy Słonecznej. Choć zatokę przychodnia urządziła – za zgodą miasta – za własne środki, przez lata miejsca nie były oznaczone i tę okoliczność chętnie wykorzystywali mieszkańcy okolicznych bloków, zostawiając tutaj swoje samochody. Teraz stracili tę możliwość. Przychodnia większość miejsc oznaczyła zakazem parkowania pod karą odholowania pojazdu i opłatą 200 zł za pozostawienie auta na noc. Stanęły tam także blokady, tzw. motylki.

– Nasi lekarze mieli problemy z zaparkowaniem przed przychodnią do tego stopnia, że grozili zerwaniem kontraktów tylko z tego powodu. Skarg było wiele, dlatego osiem miejsc, które należą do przychodni, postanowiliśmy zabezpieczyć właśnie dla naszych pracowików – mówi Andrzej Śrutwa, prezes NZOZ OMP.

Władze przychodni liczą na wyrozumiałość mieszkańców. – W interesie wszystkich jest, żeby lekarze chcieli pracować w naszej przychodni i mieli tutaj zapewnione dobre warunki pracy – dodaje Śrutwa. 

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "200 złotych za noc pod przychodnią"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Daro
Gość
Daro
11 miesięcy 11 dni temu

Do Adrian. Jestem po pięćdziesiątce i nie widziałem w swoim życiu lekarza, który by się nie spóźnił.
Przychodnia powinna zapewnić parking dla swoich pacjentów, a najlepiej to
niech zamkną tę przychodnię, wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Adrian
Gość
Adrian
11 miesięcy 11 dni temu

Prawidłowo!!! nikt nie bierze pod uwagę tego ze lekarz jadąc do przychodni gdzie zaczyna prace o godz np 10 musi być punktualnie bo czeka juz kolejka ludzi, Pozatym to raczej normalne ze przychodnia gwarantuje parking dla swoich pracowników

borys
Gość
borys
11 miesięcy 11 dni temu

W głowie się porąbało. Zarabiają po 20 tysi to niech jeżdżą taksówkami. W końcu przychodnia jest dla lekarzy czy pacjentów? Gdzie oni maja parkować? Na szczęście zawsze można zmienić przychodnię.

Anna
Gość
Anna
11 miesięcy 11 dni temu

W nocy przychodnia jest zamknięta na 4 spusty i mieszkańcy spokojnie mogli by tam parkować do 7 rano zanim pojadą do pracy. A co z weekendami?

feliks
Gość
feliks
11 miesięcy 11 dni temu

A na Bema pod kamienicą można parkować?

Adam
Gość
Adam
11 miesięcy 11 dni temu

„W interesie wszystkich jest, żeby lekarze chcieli pracować w naszej przychodni” – Mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat.

Jacek
Gość
Jacek
11 miesięcy 12 dni temu

To może mieszkańcy okolicznych bloków też niech zagrodzą parkingi usytuowane na ich wspólnym „spółdzielczym” terenie i wprowadzą opłaty dla klientów tej prywatnej placówki ?.Bo nie widać żeby” prywaciarze” zadbali o miejsca parkingowe dla swoich klientów . Tak samo przecież jest na Leśnej : klienci prywatnej przychodni parkują „na koszt” okolicznych mieszkańców, a lecznica sprzedaje abonamenty na podziemny parking ludziom z zewnątrz…

krzysiek
Gość
krzysiek
11 miesięcy 12 dni temu

niech parkują gdzie jest miejsce a nie dla szlachty miejsca parkingowe jeszcze im zatrudnijcie kierowców prywatnych

monika
Gość
monika
11 miesięcy 12 dni temu

i prawidłowo !!!

Pola
Gość
Pola
11 miesięcy 12 dni temu

A nie powinniście zamazać nr rejestracyjnych?

zenobi
Gość
zenobi
11 miesięcy 12 dni temu

A po co? Co Ci powie sam numer?

Januszek
Gość
Januszek
11 miesięcy 12 dni temu

A lekarskie samochody to nie w kij dmuchał. Potrzebują specjalnych miejsc postojowych.

wpDiscuz