Drugoligowa wygrana szczypiornistek

127

W swoim pierwszym wyjazdowym meczu II ligi piłkarek ręcznych, MKS Zagłębie II Lubin wygrało z KS AZS-AWF Handball 28 Wrocław 29:23 (13:12).

Lubiński zespół doskonale rozpoczął pierwszą połowę i w 6 minucie prowadził 0:4. Dość wysoka przewaga niestety wprowadziła rozluźnienie w grze, a w konsekwencji 2 minutowe kary. Gospodynie wykorzystywały przewagę i po kwadransie na tablicy było 7:7. W drugiej części pierwszej odsłony gra była bardzo wyrównana, a żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi na kilka punktów. Jednak ostatecznie to Miedziowe schodziły do szatni z jednobramkową zaliczką 12:13.

Druga połowa przebiegała pod kontrolą naszej drużyny. Dzięki walce i ostrej postawie w obronie lubinianki stopniowo powiększały swoją przewagę, która w 40 minucie wynosiła już 5 bramek. W samej końcówce zrobiło się nerwowo, jednak opanowanie oraz determinacja pozwoliła na pewne zwycięstwo Zagłębia w derbach.

KS AZS-AWF Handball 28 Wrocław – MKS Zagłębie II Lubin 23:29 (12:13)

Skład MKS: Anna Rzeczycka, Karolina Czyż, Natalia Najdek, Agata Tracz, Katarzyna Skupień, Adrianna Pacyna, Adriana Kurdzielewicz, Kornelia Ściernicka, Kinga Florczyk, Julia Bilik, Lidia Kowalaszek, Karolina Milczarczyk, Zuzanna Kliszcz, Wiktoria Kocińska