Kinowe propozycje na nadchodzący tydzień

94

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wołyń” i „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego to niektóre z propozycji kina Muza na nadchodzący tydzień.

przypadek

„Wołyń” wyświetlany będzie do 27 października, podobnie jak animowany film „Bociany”. Natomiast od wtorku, 25 października na krany kin wejdzie thriller „Dziewczyna z pociągu”.

Będzie też coś dobrego dla miłośników klasyki polskiego kina – 26 października o godz. 19 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym wyświetlony zostanie „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego.

Repertuar i cennik biletów dostępne są na stronie Muzy.

 

Opisy filmów:

bocianyBociany (2D i 3D) – premiera

Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie. W polskiej wersji językowej bohaterom swoich głosów użyczyli: Joanna Brodzik, Adam Ferency, Dominika Kluźniak, Paweł Wilczak i Cezary Żak.

 

7735061-3„Wołyń”

Pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”. Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 r. w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 r. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

 

7746460-3„Dziewczyna z pociągu”

Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Każdego dnia Rachel (Emily Blunt) wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Samotna, uzależniona od alkoholu. Podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia…

 

 

 

 

przypadekDyskusyjny Klub Filmowy – „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego

Zrealizowany w 1981 roku „Przypadek” trafił na polskie ekrany dopiero po sześciu latach, w zupełnie innej atmosferze. Jak się wtedy okazało, film Kieślowskiego nie epatował tonem oskarżenia, przeciwnie – można w nim było spostrzec dzieło poświadczające rezygnację z politycznej doraźności. Film pokazuje trzy różne losy jednego człowieka, Witka Długosza (Bogusław Linda), trzy potencjalne życiorysy jednej osoby, zależne wyłączne od przypadku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY