100 pocztówek z Lubina na 100-lecie niepodległości

2

Chcą ocalić od zapomnienia pisanie tradycyjnych listów i widokówek. Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie wraz z wychowawcami włączyli się w ogólnopolską wymianę pocztówkową. Akcja zrodziła się na Facebooku z inicjatywy nauczycieli wczesnoszkolnych, a dołączyło do wiele placówek z całej Polski.

Ideą wiodącą programu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów.

Setna rocznica odzyskania niepodległości to doskonały pomysł, by wysłać 100 pocztówek z Lubina do szkół w całej Polsce. Dzieci z ogromnym entuzjazmem przystąpiły do redagowania pozdrowień do swoich rówieśników. Udział w akcji to niezwykła lekcja nie tylko języka polskiego, ale również przyrody i patriotyzmu. Trzecioklasiści chętnie nawiązali kontakt z dziećmi z innych placówek oświatowych i z dumą promowali swoją małą ojczyznę, jaką jest Lubin. Radość z każdej otrzymanej kartki jest ogromna. Uczniowie dowiadują się o ciekawych miejscach, nieznanych rejonach i zabytkach, które oglądają na widokówkach z różnych części Polski. Niektóre dzieci rozpoznają miejsca, które odwiedziły z rodzicami i wspominają swoje wakacyjne przygody.

Wychowawcy i uczniowie składają serdeczne podziękowania rodzicom oraz Dyrekcji Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” za wsparcie akcji.

Źródło: Justyna Szymczak, SP nr 5 w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość