Zagłębie ograło Jagę

86

Na Stadionie Zagłębia oglądaliśmy wyrównaną konfrontację ekip Piotra Stokowca i Ireneusza Mamrota. Wicemistrzowie nie byli w stanie zdobyć miedziowej twierdzy tak solidnie bronionej przez gospodarzy. Po bramkach Kubickiego i Janoszki zespół z Lubina wygrał spotkanie.

Pierwszą akcję stworzyli gospodarze. Inicjatorem ataku był Filip Starzyński, jednak podanie do przodu trafiło wprost w ręce golkipera Damiana Węglarza. Minutę później z dystansu silny strzał oddał Arkadiusz Woźniak, jednak ta szarża również nie miała dobrego finału dla gospodarzy. Jagiellonia zaatakowała gości po pięciu minutach, ale dobrze dysponowana defensywa Zagłębia nie dała rozwinąć skrzydeł rywalom. Spotkanie było dość wyrównane i każda ze stron miała sporo okazji do zdobycia bramki. Jak się okazało najlepszą miało Zagłębie. W 34. minucie po błyskawicznej kontrze miedziowych, Jarosław Kubicki otworzył wynik meczu. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Druga połowa to kolejna dawka solidnych emocji dla kibiców zebranych na Stadionie Zagłębia. Cillian Sheridian w 61. minucie meczu znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem, ale golkiper miedziowych po raz kolejny okazał się lepszy od irlandzkiego napastnika. Minutę później goście grali w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę otrzymał obrońca Bartosz Kwiecień. Od 63. minuty meczu za sprawą Łukasza Janoszki Zagłębie prowadziło już 2:0. Miedziowi byli na fali, a ich rywale z czasem mieli coraz mniej pomysłu na grę. Pokonali co prawda Konrada Forenca w 90. minucie meczu, ale ta kontaktowa bramka nie uchroniła ich przed porażką. W doliczonym czasie gry Jakub Świerczok mógł zmienić stan meczu na 3:1, ale nie trafił z czystej pozycji w bramkę. Ostatecznie ekipa Piotra Stokowca pokonała wicemistrzów Polski 2:1.